Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość jest problemem, który dotyczyć może zarówno kobiet, jak i mężczyzn. I chociaż dolegliwość ta nie stanowi zagrożenia dla życia, to może znacząco obniżać jego komfort. Nadmierne pocenie się dłoni, stóp lub pach jest krępujące, a dla wielu osób stanowi poważną przeszkodę w swobodnym nawiązywaniu relacji, czy to służbowych, czy prywatnych. W przychodni Evi-MED w Gdyni proponujemy pacjentom leczenie nadpotliwości toksyną botulinową.

Kiedy udać się do specjalisty?

Pocenie się jest procesem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a gruczoły potowe pełnią bardzo ważną funkcję. Ich zadaniem jest regulacja temperatury ciała. Najczęściej pocimy się na twarzy, dłoniach, stopach i pod pachami, co związane jest z lokalizacją tych gruczołów w skórze. Antyperspiranty czy specjalne blokery dla większości osób stanowią skuteczną ochronę przed wydzielaniem potu i przykrym zapachem. Jeżeli jednak ogólnodostępne środki nie pomagają, warto skonsultować się z lekarzem, który zdiagnozuje przyczynę nadpotliwości i zaleci odpowiednie leczenie. Pacjentów z problemem nadpotliwości dłoni, stóp i pach zapraszamy do naszej poradni medycyny estetycznej w Poliklinice nr 2, zlokalizowanej w centrum Gdyni.

Poradnia medycyny estetycznej – przychodnia Evi-MED w Gdyni

Terapia botoksem, którą oferujemy pacjentom przychodni Evi-MED w Gdyni, polega na wstrzyknięciu substancji na tym obszarze skóry, na którym występuje nadmierna potliwość (stopy, dłonie lub pachy). Zabieg trwa ok. 30 minut, wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga pobytu w szpitalu. Efekty leczenia nadpotliwości toksyną botulinową zauważalne są już po kilku dniach i utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Na zabiegi leczenia nadpotliwości pach, stóp i dłoni botoksem zapraszamy do poradni medycyny estetycznej w Poliklinice Evi-MED nr 2. Wszystkie zabiegi są wykonywane przez lekarzy dermatologów, specjalizujących się w medycynie estetycznej.

Poradnia medycyny estetycznej

Poliklinika evi-MED nr 2, ul. Bp. Dominika 8-14, Gdynia

tel: 58 662 04 44