Prof. dr hab. n. med. Wioletta Barańska – Rybak – specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii.

Jestem specjalistą dermatologiem – wenerologiem zatrudnionym w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

Aktywnie uczestniczę w zjazdach i konferencjach naukowych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym jako wykładowca i członek komitetów naukowych. Należę do Advisory Board do spraw trądziku i trądziku różowatego. Jestem członkiem wielu towarzystw naukowych m. in.: Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Academy of Dermatology and Venerology.

Publikuję zarówno prace kliniczne jak i eksperymentalne w czasopismach naukowych o międzynarodowym zasięgu. W swojej pracy naukowej zajmuję się poszukiwaniem nowych związków aktywnych w stosunku do zakażeń gronkowcowych.

Moja działalność dydaktyczna trwa nieprzerwanie od 2002 roku. Prowadzę zajęcia z zakresu nauczania dermatologii i wenerologii ze studentami IV roku Wydziału Lekarskiego i III Wydziału Lekarsko-Dentystycznego oraz studentów English Division. Ponadto od wielu lat prowadzę szkolenia w zakresie zabiegów medycyny estetycznej, szczególnie na bazie kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia.

Oferuję profesjonalne leczenie wszystkich chorób skóry zarówno u dorosłych jak i dzieci. Proponuję również pełną gamę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zapewniających młody i piękny wygląd oraz doskonałe samopoczucie.

Przebieg Kariery Zawodowej

2017 – Uzyskanie stanowiska prof. nadzw. GUMed – 1 lipiec 2017

2013 – Uzyskanie tytułu dr hab. n med. – 11 kwiecień 2013

2007 – Uzyskanie specjalizacji w dziedzinie dermatologii i wenerologii – listopad 2007

2006 – Uzyskanie tytułu doktora nauk medycznych