Laserowe usuwanie zmian skórnych (laser CO2) polega na bezpiecznym usuwaniu zmian skórnych, poprzez ich odparowywanie pod wpływem emitowanych promieni. Odparowanie zmiany skórnej wiązką światła laserowegojest procesem zazwyczaj bezkrwawym, w miejscu zmiany powstaje strupek. Zabieg jest prosty i krótki, nie powoduje uszkodzenia tkanek. Proces gojenia jest szybki, zazwyczaj nie dochodzi do powstania blizny. Usuwanie zmian w prywatnej przychodni evi-MED jest bezpieczne – brak możliwości zakażenia wirusem HIV czy wirusem, wywołującym zapalenie wątroby (metoda bezkontaktowa i bezkrwawa). Zabieg może być wykonany w znieczuleniu, które polega na podskórnym podaniu preparatu znieczulającego lub na zastosowaniu kremu znieczulającego. W zmianach powierzchniowych znieczulenie nie jest konieczne – wówczas w trakcie zabiegu odczuwa się ciepło i delikatne pieczenie. Wskazania:
  • brodawki wirusowe: dłoni, stóp, płaskie, łojotokowe
  • gruczolaki potowe, łojowe, włókniaki
  • rogowacenie słoneczne, róg skórny
  • kaszaki, prosaki, grudki perliste i inne
Czas trwania: 15 – 20 minut. W przychodni medycznej evi-MED. w Gdyni wykonujemy również zabieg laserowego usuwania blizn.

Przygotowanie do zabiegu

Wszystkie zabiegi laserowego usuwania zmian skórnych przychodni medycznej evi-MED są poprzedzone konsultacją lekarską. W ramach spotkania lekarz wyjaśnia istotę zabiegu, ustala indywidualne przeciwwskazania, ocenia zmiany do usunięcia, wyjaśnia ewentualne objawy uboczne. Konsultacja służy również urealnieniu oczekiwań pacjenta, co do zabiegu laserem. Przeciwwskazania do zabiegu:
  • aktywna infekcja w obrębie leczonej zmiany (bakteryjna lub wirusowa, np.: opryszczka)
  • skłonność do keloidów lub blizn przerosłych
Zalecenia po zabiegu:
  • po zabiegu można stosować standardowe zabiegi higieniczne (mycie, delikatne wycieranie ręcznikiem), w niektórych przypadkach zaleca się stosowanie opatrunku.
  • proces gojenia zależy od wielkości usuwanej zmiany, jej głębokości i lokalizacji, trwa od kilku dni do 3–4 tygodni.
Ostateczną decyzję o wykonaniu zabiegu laserowego usuwania zmian skórnych podejmuje lekarz. Treści zamieszczone na stronie www.evi-med.pl mają charakter wyłącznie informacyjny, nie stanowią porad o charakterze medycznym i nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem.