USG ginekologiczne

Badanie USG ginekologiczne wykonuje się m.in. w celu oceny zmian w obrębie macicy i jajników. Za pomocą badania można ocenić narządy w miednicy mniejszej – narząd rodny oraz błonę śluzową jamy macicy, trzon macicy, szyjkę macicy, jajniki, zatokę Douglasa. Badanie pozwala między innymi wykryć torbiele jajników, mięśniaki macicy oraz inne nieprawidłowości. Badanie wykonywane jest w Poliklinice evi-MED nr 3, ul. Świętojańska 141, Gdynia. Zachęcamy do umówienia się na wizytę prywatną u ginekologa.

Poliklinika evi-MED nr 3

Poradnia ginekologiczna

ul. Świętojańska 141, Gdynia

Na czym polega USG ginekologiczne?

Badanie ginekologiczne w przychodni medycznej evi-MED, wykonuje się przy użyciu sondy przezpochwowej zabezpieczanej każdorazowo osłonką lateksową pokrytą żelem. Badanie ginekologiczne za pomocą ultrasonografu nie wymaga żadnego przygotowania. USG transwaginalne w przeciwieństwie do badań przez powłokę brzuszną, nie wymaga spożywania płynów przed wykonaniem badania. Wypełniony pęcherz nie ma wpływu na jakość uzyskiwanych obrazów, a może być przyczyną dyskomfortu w czasie badania ginekologicznego USG.

Na badanie ginekologiczne USG w przychodni medycznej evi-MED, należy (w miarę możliwości) przynieść wyniki poprzednich badań narządu rodnego. W większości przypadków badanie jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

Cennik:

USG ginekologiczne (TV): 120,00 -150,00 zł

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.  Informację o cenach można uzyskać w rejestracji  naszych placówek medycznych.