Zabiegi urologiczne

Zabiegi z zakresu urologii wykonywane w naszej przychodni odbywają się po uprzedniej konsultacji lekarskiej, podczas której lekarz specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny. Zabiegi wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych – bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do domu.

Zabiegi urologiczne wykonywane w przychodni evi-MED:

 • zabieg stulejki (plastyka napletka)
 • zabieg obrzezania
 • zabieg podcięcia wędzidełka prącia usunięcie
 • zmiany w zakresie skóry prącia lub moszny wraz z badaniem histopatologicznym
 • założenie, zmiana, usunięcie cewnika

Poliklinika evi-MED nr 3

Poradnia urologiczna

ul. Świętojańska 141, Gdynia

Zalecenia pielęgniarskie po zabiegach urologicznych

 

Zalecenia pielęgniarskie po zabiegach urologicznych: zabiegu stulejki, zabiegu obrzezania, zabiegu podcięcia wędzidełka prącia

 1. Po zabiegu konieczna jest codzienna toaleta operowanej okolicy. Przez okres 2 tygodni wskazane jest mycie pod bieżącą wodą (prysznic), nie wchodzić do wanny wypełnionej wodą.

 2. Wskazane jest ułożenie prącia do góry, (obcisła bielizna może być pomocna przy takim ułożeniu). Zaleca się również stosować środek do dezynfekcji błon śluzowych np.: Octenisept.

  Nie stosować Rivanolu.

  Dwa razy dziennie: rano i wieczorem po toalecie, operowane miejsce smarować przepisaną przez lekarza maścią detreomecynową. Czynność powtarzać codziennie, aż do zużycia przepisanej maści.

 3. W przypadku wystąpienia gorączki, zaczerwienienia skóry operowanego miejsca, ropnej treści lub narastającego obrzęku, należy niezwłocznie skontaktować się z urologiem wykonującym zabieg.

 4. Użyte szwy podczas zabiegu są wchłanialne, rozpuszczają się po około trzech tygodniach.

 5. Zalecany okres wstrzemięźliwości seksualnej przez okres około 4 tygodni.

 6. Przy braku ograniczeń dietetycznych, powinno stosować się dietę lekkostrawną.