USG Doppler

USG metodą dopplerowską to badanie służące do wykrywania schorzeń tętnic i żył, które w konsekwencji mogą prowadzić do udaru mózgu, zawału serca czy zatorowości płucnej. Dzięki specjalistycznej aparaturze oraz specyfice badania, USG Doppler pozwala wykryć nawet najdrobniejsze nieprawidłowości w ich wczesnym stadium.

Badanie pozwala między innymi ocenić przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i sercu. Za pomocą USG Doppler można zweryfikować czy u pacjenta występuje niewydolność żylna. W naszej przychodni medycznej evi-MED w Gdyni, podczas każdego etapu leczenia chorób żylnych i tętniczych, stan Państwa żył możemy monitorować badaniem dopplerowskim.

Poliklinika evi-MED nr 3

Pracownia USG

ul. Świętojańska 141, Gdynia

 

USG Doppler – na czym polega badanie?

Badanie USG dopplerowskie wykonywane jest w placówce evi-MED w Gdyni przy użyciu nowoczesnego sprzętu ultrasonograficznego

Badanie USG wykorzystuje tzw. efekt Dopplera. Polega to na wysyłaniu za pomocą głowicy fali ultradźwiękowej, która przemierza ciało, następnie odbija się od płynącej krwi i powraca do głowicy. Ultrasonograf rejestruje zmiany częstotliwości fali i na tej podstawie jest w stanie bardzo dokładnie zlokalizować zakrzepy.

Cennik:

USG metodą Doppler: 220,00 zł – 350,00 zł

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.  Informację o cenach można uzyskać w rejestracji  naszych placówek medycznych.

USG dopplerowskie – oferta evi-MED w Gdyni

Wskazaniem dla wykonania zabiegu diagnostyki obrazowej metodą Dopplera, jest między innymi zaburzenie krążenia w naczyniach tętniczych i żylnych czy nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu krążenia. USG dopplerowskie jest również stosowane w ocenie pracy serca lub prawidłowego rozwoju płodu, jako uzupełnienie tradycyjnego USG ciąży.

W Poliklinice evi-MED w Gdyni wykonujemy dopplerowskie badanie ultrasonograficzne:

  • tętnic i żył kończyn górnych i dolnych
  • tętnic domózgowych (szyjnych i kręgowych)
  • ciąży

Powyższe badania diagnostyki obrazowej wykonujemy w Poliklinice evi-MED nr 3, ul. Świętojańska 141, Gdynia, telefon: (58) 710 05 60, 710 09 86. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.