Prof. dr hab. n. med. Wojciech Kloc – specjalista neurochirurgii i neurotraumatologii.

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku z 1983 roku. Od 1984r. do 2001r. pracował w Klinice Neurochirurgii Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie uzyskał tytuł doktora habilitowanego. Od 2001 roku kieruje Oddziałem Neurochirurgii w szpitalu COPERNICUS w Gdańsku. Od 2008 roku pracuje jako profesor w Colegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Jest absolwentem prestiżowego kursu EANS, wykładowcą i współzałożycielem Polskiej Szkoły Chirurgii Kręgosłupa i Spine Academy.

Członek: PTChK (Prezydent Towarzystwa w latach 2010-2014), PTNch, World Spine, Eurospine, NASS, AO-Spine (Research).

Współtwórca jedynego w Polsce AO Spine Center. Staże naukowo-szkoleniowe: Niemcy, USA, Włochy Szwajcaria, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Węgry.Prof. dr hab. n. med. Wojciech Kloc udziela porad w zakresie: profilaktyki, diagnostyki i leczenia neurochirurgicznego chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz kręgosłupa. Porady w zakresie neurochirurgii czynnościowej i neuromodulacji.

Szczegółowa informacja znajduje się na stronie: https://copernicus.gda.pl/oferta/szpital-im-mikolaja-kopernika-1/oddzial-neurochirurgiiUdziela porad również w języku angielskim i niemieckim.

Laureaci Portretów Polskiej Medycyny 2021

W październiku 2021r, podczas XVII Forum Rynku Zdrowia, Zespół Lekarzy z Oddziału Neurochirurgii Copernicus Podmiot Leczniczy został wyróżniony za pionierską operację kręgosłupa.

Dzięki nowatorskiej operacji specjaliści z Oddziału Neurochirurgii Szpitala Copernicus Podmiot Leczniczy w Gdańsku połączyli głowę z kręgosłupem 3-letniej Martynki, która w lipcu 2021 r. uległa wypadkowi. Niezwykle trudnej operacji podjął się neurochirurg z zespołu prof. Wojciech Kloca, dr n. med. Wojciech Wasilewski wraz z asystującymi mu lekarzami: Patrykiem Kurlandem, Łukaszem Dylewiczem oraz anestezjologiem Martą Bielewicz.