dr n. med. Maciej Pawłowski  – specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa, specjalista w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku.

Od początku pracy zawodowej związany z Oddziałem Ginekologii Onkologicznej Szpitala Morskiego w Gdyni/ Gdyńskiego Centrum Onkologii, gdzie zrealizował program szkolenia specjalizacyjnego z zakresu położnictwa i ginekologii. Pełni dyżury w obrębie traktu porodowego Oddziału Ginekologiczno- Położniczego.

Tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii uzyskał w 2017r., a specjalisty ginekologa onkologa w 2022r.

W 2015 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, broniąc pracy o tematyce dotyczącej raka jajnika.

Szczególne zainteresowania z zakresu ginekologii dotyczą małoinwazyjnego leczenia chorób żeńskiego narządu rodnego. Uzyskał umiejętności i doświadczenie w wykonywaniu zaawansowanych zabiegów techniką histeroskopii i laparoskopii. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych kursów specjalistycznych poświęconych tej tematyce.

Prowadzi diagnostykę i poradnictwo w zakresie endokrynologii, dotyczącym zaburzeń miesiączkowania, podstaw niepłodności partnerskiej, menopauzy.

W opiece nad kobietą w ciąży specjalizuje się w położniczym badaniu ultrasonograficznym. Jako uczestnik licznych kursów uzyskał niezbędne certyfikaty i kompetencje do prowadzenia ultrasonograficznej diagnostyki płodu w I i II trymestrze ciąży.

Posiada certyfikat Fetal Medicine Foundation oraz certyfikat sekcji USG PTG.

Posiada certyfikat Europejskiego Towarzystwa Kolposkopii.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy.