Rehabilitacja

Poliklinika evi-MED w Gdyni świadczy usługi rehabilitacyjne w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia schorzeń różnego typu:
 • choroby zawodowe (nadmierne obciążenia, zespół cieśni nadgarstka, łokcia, barku)
 • zespoły bólowe (neuralgie, rwy kulszowe, lumbago, dyskopatia)
 • ciąża (ból kręgosłupa i stawów obwodowych w ciąży)
 • stany przewlekłego bólu (ból osteoporozowy, nerwobóle, migreny)
 • układ ruchu (stany zapalne i obrzęki, skurcze mięśni, blizny, trudno gojące się rany)
 • RZS (stany zwyrodnieniowe, m.in. kręgosłupa, stawu biodrowego)
 • urologia (nietrzymanie moczu)
 • urazy pooperacyjne i mechaniczne (złamania, stłuczenia, skręcenia, oparzenia)
 • wady postawy (skolioza, wady stóp)
 • zabiegi leczniczo – estetyczne (odchudzanie, cellulitis)
 • zabiegi regenerująco – relaksujące (zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśni i inne)

Zabiegi rehabilitacyjne oraz konsultacje z zakresu rehabilitacji odbywają się w Poliklinice evi-MED nr 3, ul. Świętojańska 141, Gdynia, tel: (58) 662 04 60, 710 05 60

Godziny przyjęć

Placówka nr 3, ul. Świętojańska 141, Gdynia, tel: 58/ 662 04 60, 710 05 60

dr n. o zdr. Karafa Marian – fizjoterapeuta

mgr Konwiński Łukasz

Przychodnia medyczna evi-MED oferuje porady fizjoterapeutyczne oraz usługi medyczne w zakresie:

ZABIEGI FIZYKOTERAPII (pełen zakres zabiegów elektrycznych):

 • diadynamik
 • elektrostymulacja
 • galwanizacja
 • jonoforeza
 • krioterapia miejscowa
 • laser
 • pole magnetyczne
 • sollux
 • TENS
 • ultradźwięki

Terapia falą uderzeniową

Szczególnie skuteczna w leczeniu takich schorzeń jak: ostrogi piętowe, łokieć tenisisty i golfisty.

Terapia falą uderzeniową jest innowacyjną i wysoce skuteczną metodą leczenia, stosowaną między innymi w rehabilitacji. Fale uderzeniowe przynoszą długotrwałe rezultaty w terapii dolegliwości bólowych i przyspieszają proces zdrowienia i regeneracji uszkodzonych tkanek. Działanie fal uderzeniowych opiera się na stymulacji metabolizmu i pobudzeniu cyrkulacji krwi, co prowadzi do zmniejszenia napięcia mięśni. Zabiegi stosuje się między innymi w przypadku leczenia patologicznych zmian ścięgien, wiązadeł, torebek stawowych oraz mięśni i kości. Terapia falą uderzeniową nie powoduje skutków ubocznych.

KINEZYTERAPIA (ćwiczenia z terapeutą)

MECHANOTERAPIA (masaże)

Masaż klasyczny (kręgosłupa, kończyn, twarzy) oraz masaż podciśnieniowy (za pomocą urządzenia).

STABILIZATORY/ORTEZY (stabilizacja stawów, tkanek miękkich, kręgosłupa)

KOMPUTEROWA OCENA STÓP (wraz z doborem wkładek ortopedycznych)

Dysponujemy unikalnym w skali kraju sprzętem do diagnozowania patologii stóp. Na podstawie wyników analizy można dokładnie rozpoznawać wady i dysfunkcje stóp oraz dobierać indywidualne wkładki ortopedyczne. Badanie trwa krótko i nie jest stresujące nawet dla małych dzieci. Profilaktycznie takiemu badaniu powinien poddać się każdy, kto cierpi na dolegliwości związane ze stopami, tj.: osoby ciężko pracujące, kobiety w ciąży, sportowcy, osoby cierpiące na bóle stóp, reumatycy, chorujący na cukrzycę. A szczególnie dzieci powyżej 3 lat. Wiele dzieci chodzi w zbyt krótkich lub w zbyt wąskich butach, nie odczuwając bólu tak szybko jak dorośli. Z czasem jednak mogą zacząć skarżyć się na stopy lub nabyć złą postawę. A to wszystko dlatego, że to właśnie stopy noszą cały ich ciężar! Badanie i mierzenie regularnie stóp u dzieci jest wskazane przede wszystkim, dlatego, że stopy dziecięce bardzo szybko rosną; czasami nawet 2-3 numery rocznie i wymaga to swobodnej przestrzeni potrzebnej do wzrostu i ruchu stopy. Pamiętajmy, że stopy są podstawą naszego ciała a ich sprawność rzutuje na sprawność całego organizmu, dlatego zwróćmy szczególną uwagę i dbajmy o nie zwłaszcza u dzieci.

KINESIOLOGY TAPING

Kinesiology Taping jest jedną z form plastrowania stosowanych w rehabilitacji. Jest bardzo bezpieczną i dobrze tolerowaną formą terapii, która prawie natychmiast wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych, co czyni ją doskonałą formą wspomagania przeciwbólowego. Aplikacje Kinesiology Taping mogą stanowić formę leczenia (u kobiet w ciąży, sportowców, w terapii pooperacyjnej, obrzęków) lub być uzupełnieniem i przedłużeniem efektów np. po masażu, ćwiczeniach lub terapii manualnej.

Działanie: redukcja dolegliwości bólowych, normalizacja napięcia mięśniowego, korygowanie danego stawu postawy ciała, poprawa krążenia w tkankach, poprawa stabilizacji. Zastosowanie: bóle kręgosłupa (zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatia, przeciążenia), bóle kręgosłupa podczas ciąży, paluch koślawy (Hallux Valgus), bóle ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty/golfisty, bóle stawów (bark, łokieć, kolano), kontuzje, przeciążenia.

TERAPIA MANUALNA („ustawianie kręgosłupa”)

TERAPIA OBRZĘKÓW (Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa)

Stosowana po raku piersi, po zabiegach chirurgicznych, na wrodzone wady.
 • stadium redukcji obrzęku (bandażowanie, ręczny/elektryczny drenaż)
 • stadium podtrzymania efektów przeprowadzonej terapii (dobór odzieży uciskowej – standard i szyte na miarę!)

Limfodrenaż to specjalistyczny masaż skóry i naskórka, który wyraźnie pobudza wytwarzanie nowych płynów limfatycznych i rozbudowę naczyń limfatycznych. Zabieg limfodrenażu umożliwia usunięcie z organizmu toksyn oraz skupisk tłuszczu a także pomaga w udrożnieniu węzłów chłonnych. Limfodrenaż stosowany do likwidacji obrzęków kończyn oraz jako profilaktyczny zabieg przy walce z żylakami. Niekiedy wraz z limfodrenażem (np. w przypadku wystąpienia obrzęków limfatycznych) zaleca się równoległe stosowanie kompresoterapii, czyli leczenia uciskiem. Limfodrenaż w placówkach evi-MED w Gdyni wykonywany jest manualnie przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Wszystkie zabiegi wykonujemy w naszej placówce medycznej w centrum Gdyni: Poliklinika evi-MED nr 3 Świętojańska 141, Gdynia tel: (58) 662 04 60, 710 05 60 Poliklinika evi-MED współpracuje z Ośrodkiem kształcenia w zakresie Fizjoterapii – Szkoła Rehabilitacji MONADE

Niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego wpisana do ewidencji niepublicznych placówek oświatowych Nr 19/PL/2014 prowadzi kursy z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii. Zaświadczenie o ukończeniu kursu wydaje na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 622). Kursy, seminaria oraz praktyki zawodowe adresowane są do fizjoterapeutów, lekarzy, masażystów, pielęgniarek, kosmetologów.

Kontakt: http://www.fizjoterapia-karafa.snadno.eu/  e-mail: karafa.marian@wp.pl Poliklinika evi-MED nr 3, ul. Świętojańska 141, Gdynia, tel: (58) 662 04 60, 710 05 60