Dr n. med. Martyna Sławińska – specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii.

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2020 r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych na podstawie badań nad patogenezą raka skóry, a w roku 2021 zdała egzamin specjalizacyjny z wyróżnieniem uzyskując tytuł specjalisty dermatologii i wenerologii.

Zatrudniona na stanowisku badawczo-dydaktycznym w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prowadzi zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego i Lekarsko-Dentystycznego. Jest współautorką ponad 135 prac naukowych/doniesień zjazdowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Do szczególnych zainteresowań naukowych należą nowe zastosowania dermoskopii i trichoskopii, patogeneza nowotworów skóry, dermatochirurgia oraz metody leczenia opornych brodawek wirusowych, choroby włosów i paznokci.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Academy of Dermatology and Venereology, International Dermoscopy Society, International Trichoscopy Society.

Dr n. med. Martyna Sławińska udziela porad w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia schorzeń z zakresu dermatologii i chorób przenoszonych drogą płciową, wykonuje zabiegi z zastosowaniem kriochirurgii, elektrokoagulacji, zabiegi laserowe, biopsję skóry, badanie wideodermoskopowe znamion barwnikowych, chorób zapalnych skóry (inflammoskopia), paznokci (onychoskopia), włosów (trichoskopia) oraz badanie wideodermoskopowe ukierunkowane na diagnostykę chorób pasożytniczych skóry (np. świerzbu).