Laserowe usuwanie zmian skórnych

Laserowe usuwanie zmian skórnych (laser CO2) polega na bezpiecznym usuwaniu zmian skórnych, poprzez ich odparowywanie pod wpływem emitowanych promieni. Odparowanie zmiany skórnej wiązką światła laserowego jest procesem zazwyczaj bezkrwawym, w miejscu zmiany powstaje strupek. Zabieg jest prosty i krótki, nie powoduje uszkodzenia tkanek. Proces gojenia jest szybki, zazwyczaj nie dochodzi do powstania blizny. Usuwanie zmian w prywatnej przychodni evi-MED jest bezpieczne – brak możliwości zakażenia wirusem HIV czy wirusem, wywołującym zapalenie wątroby (metoda bezkontaktowa i bezkrwawa). Zabieg może być wykonany w znieczuleniu, które polega na podskórnym podaniu preparatu znieczulającego lub na zastosowaniu kremu znieczulającego. W zmianach powierzchniowych znieczulenie nie jest konieczne – wówczas w trakcie zabiegu odczuwa się ciepło i delikatne pieczenie.

Wskazania:
  • brodawki wirusowe: dłoni, stóp, płaskie, łojotokowe
  • gruczolaki potowe, łojowe, włókniaki
  • rogowacenie słoneczne, róg skórny
  • kaszaki, prosaki, grudki perliste i inne
Czas trwania: 15 – 20 minut. W przychodni medycznej evi-MED. w Gdyni wykonujemy również zabieg laserowego usuwania blizn.

Przygotowanie do zabiegu

Wszystkie zabiegi laserowego usuwania zmian skórnych w przychodni medycznej evi-MED są poprzedzone konsultacją lekarską. W ramach spotkania lekarz wyjaśnia istotę zabiegu, ustala indywidualne przeciwwskazania, ocenia zmiany do usunięcia, wyjaśnia ewentualne objawy uboczne. Konsultacja służy również urealnieniu oczekiwań pacjenta, co do zabiegu laserem.

Przeciwwskazania do zabiegu:
  • aktywna infekcja w obrębie leczonej zmiany (bakteryjna lub wirusowa, np.: opryszczka)
  • skłonność do keloidów lub blizn przerosłych
Zalecenia po zabiegu:
  • po zabiegu można stosować standardowe zabiegi higieniczne (mycie, delikatne wycieranie ręcznikiem), w niektórych przypadkach zaleca się stosowanie opatrunku.
  • proces gojenia zależy od wielkości usuwanej zmiany, jej głębokości i lokalizacji, trwa od kilku dni do 3–4 tygodni.

Ostateczną decyzję o wykonaniu zabiegu laserowego usuwania zmian skórnych podejmuje lekarz. Treści zamieszczone na stronie www.evi-med.pl mają charakter wyłącznie informacyjny, nie stanowią porad o charakterze medycznym i nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem.